Osta
pilet
Tagasi

Kuldmuna 2020: uuendused ja praktiline info konkursil osalejale

Märtsi lõpus toimub 22. korda Eesti turunduse suursündmus Kuldmuna, kus selgitatakse välja eelmise aasta loovaimad üritused, reklaamid ning turundus-, kommunikatsiooni- ja disainilahendused. Esmakordselt toimub Kuldmuna koos ADC*Eesti Disainiauhindadega, mis teeb sellest Eesti võimsama loovusfestivali.

Konkurssi korraldab Turundajate Liit (TULI), mille tegevjuhi Maarit Mäeveeri sõnul tuleb Kuldmuna suurem kui kunagi varem. Kuldmuna teemaks on “Loovus liidab”, mis tähistab loomeinimeste ühtehoidmist ja koos tegemist. “Meie eesmärk on tõsta fookusesse loovus ja koostöö, mistõttu on väga hea meel, et just sel aastal ühinevad Kuldmuna ning ADC*Eesti Disainiauhindade konkurss,” ütles Mäeveer.  

Ühinemisega on Kuldmuna kategooriate nimekirjast leitavad ADC*Eesti Disainiauhindade kategooriad. Koos hinnatakse parimaid graafilise disaini ja veebidisaini töid. Ühinemise tulemusel lisandusid illustratsiooni, foto, animatsiooni, tüpograafia ja infograafika kategooriad. Loe Kuldmuna ja ADC*Eesti Disainiauhinnad ühinemise kohta rohkem SIIT.

Ka Kuldmuna gala on sel aastal teistsugune, nimelt on sel korral lisaks peasaalile ekraaniga kõrvalsaal – Kultuurikatla Forum Cinemas saal – kus saab vaadata kogu peasaalis toimuvat ja kuhu müüakse eraldi pileteid. Üks põhjus on selles, et viimastel aastatel on enne Kuldmuna olnud kõik piletid välja müüdud ja viimased ärkajad ei pääsegi suurimale Eesti turundus- ja reklaamimaailma tippsündmusele. Ekraanisaal sobib samuti hästi neile, kellele meeldib gala ajal vabamalt liikuda ja suhelda.

Tööde esitamise ametlik vastuvõtt Defolios algab 25. jaanuaril ja lõppeb 25. veebruaril

Pidulik auhinnagala toimub 20. märtsil Kultuurikatlas. Kuldmuna kodulehekülje kaudu on võimalik soetada pileteid auhinnagalale ja järelpeole ning lisaks on koduleheküljelt leitav juhend koos tööde esitamise kriteeriumitega.

Kuldmuna 2020 võistlustöid hakkab hindama seitse 7-liikmelist züriid. 

Žüriide esimehed on

  • Film ja Raadio: Anne Tääkre
  • Disain: Taivi Koitla
  • Reklaam: Magnus Lužkov
  • Digi: Irina Piiskoppel
  • Suhtekorraldus: Kaja Sepp
  • Üritusturundus: Priit Mikk
  • Taeva Pesamuna: Lauri Tikerpe

Tutvu Kuldmuna 2020 žüriide koosseisuga SIIN.

Igal aastal on Kuldmunale esitatud tööde arv üha kasvanud. Eelmisel aastal esitati rekordiliselt 853 võistlustööd ja kokku jagati 38 Kuldmuna, 44 Hõbemuna, 42 Pronksmuna ning 5 erimuna.

Kuldmuna korraldaja TULI on kõiki turundusega tegelevaid professionaale ühendav liit, mille missiooniks on tõsta kohalike ettevõtjate ja terve Eesti ühiskonna teadlikkust turunduse erinevatest aspektidest.

Tänavuse Kuldmuna kohta saab täiendavat infot nendelt veebilehtedelt: 

Lisainfo 
Maarit Mäeveer
TULI tegevjuht
E-mail: maarit@turundajateliit.ee
Tel: +372 53 315 711