Osta
pilet
Tagasi

Kuldmuna järelpeol esinevad Gram-Of-Fun, Küttebänd ja Rick Feds

Aasta suurim loovsündmus Kuldmuna tähistab 15. märtsil turundusauhindade jagamist avaliku järelpeoga, kus astuvad üles kohalikud kollektiivid Gram-Of-Fun ja Küttebänd ning Rick Feds Lätist. Plaadimasinate taga saadavad kuldse õhtu varahommikusse DJ-d PhilGood, Jaan Jaago ja Muudu.

Kuldmuna toimub järjekorras 21. aastat ning nagu juba tavaks saanud, paneb auhinnagalale punkti väärikas järelpidu. “See on turundusrahvale meeleolukas hooaja ärasaatmine suure melu saatel. Küttebänd on legendaarne hea peo garantii ning Gram-Of-Fun, eesti muusika uus pärl, annab heale peole veelgi enam vunki juurde,” räägib tänavuse Kuldmuna kunstiline juht Sten Skolimowski. “Kõige krooniks geniaalne Rick Feds Lätist, kes on maailma mastaabis väga eriline artist. Tema ülesastumisi illustreerivad võimsad, muusikaga sünkroonis installatsioonid, mis on kokku üks suur vau!” kommenteerib korraldaja.

Rick Feds on üheks maailma parimaks finger drummeriks (ingl. k näputrummar – toim.) tituleeritud multiinstrumentalist ja produtsent Riiast. Jazz- ja klassikalise muusika taustaga Feds on end erialaselt täiendanud nii Kopenhaagenis kui Ameerika Ühendriikides. Teisel pool lahte lõi ta kaasa mitmete mainekate muusikute taustabändides, jagades lava teiste seas Marcus Milleri ja Betty Wrightiga. Elektrooniliste muusikaseadmete pealekasvu lainel jõudis Feds peatselt sämpeldamiseni ning sealt edasi finger drummingu juurde, milles ta täna konkurentsitult üks maailma parimaid on.

Küttebänd, kes nimetab end peomussooni supergrupiks, koondab enda alla mitmed tuntud eesti muusikud erinevatest kollektiividest. Lavalaudadel alati energiast pakatav punt on kümne tegutsemisaasta jooksul võitnud paljude eestlaste südamed ning seda erilisemad on nende praegused, harva toimuvad ülesastumised.

Kuldmuna järelpeo teine kollektiiv Gram-Of-Fun kasvas välja sõprusest ja ühisest armastusest muusika vastu. Läinud aastal eduka debüütsingli “Getaway” üllitanud kollektiivi kuuluvad DJ-d ja produtsendid ning lauljanna Kristel Aaslaid, kes kaasavad live’ide ajaks lavalaudadele ka kitarristi ja bassisti.

Kuldmuna ametlik järelpidu toimub reedel, 15. märtsil algusega kell 23.00 Tallinnas Kultuurikatlas. Pileteid alates hinnaga 10 € on võimalik soetada Piletikeskuse müügikeskkonnast.

Vaata ka: Kuldmuna afterparty Facebook event